Tedarikçilerimizi sistematik ve adil biçimde seçeriz. Başta 5996 Sayılı Gıda Kanunu olmak üzere, İş Kanunu, İş Güvenliği Kanunu, Çevre Kanunu ve faaliyet alanı ile ilgili diğer tüm mevzuata ve Sütaş Kalite Yönetim Sistemi kriterleri ile sürdürülebilirlik kriterlerine uygun faaliyet göstermeleri, kaliteli ve zamanında mal ve hizmet sağlamaları temel beklentilerimizdir.

Tedarikçilerimizle güvene ve işbirliğine dayalı, uzun vadeli ilişkiler kurarız. Gizliliğin önemine inanır, aldığımız bilgileri, yetkin olmayan kişilere veya diğer şirketlere ifşa etmeyiz.

Tedarikçilerimizin ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi almasını teşvik eder, aynı ticari koşullarda bu belgeye sahip olan tedarikçileri tercih ederiz.

Tedarikçilerimizi gıda güvenliği açısından risk grubuna göre ayırarak değerlendiririz. Satın alma surecimiz kapsamında Kalite Denetim Planı çerçevesinde tedarikçi denetimlerimizi gerçekleştiririz.

2017 yılından itibaren Tedarikçi Denetim Planımızı, AIB International tarafından yayınlamış olan gıda güvenliği konusunda üst seviye bir kılavuz olarak kabul gören Ön Gereklilik ve Gıda Güvenliği Programları’nın Birleştirilmiş Denetim Standartları’na uygun olarak gerçekleştirmeye başladık.

Denetim planımızı oluştururken, tedarikçilerimizin düzeltici, iyileştirici faaliyet puanlarını baz alarak, satın alma cirosu içindeki payı düşük de olsa değerlendirme puanı düşük olan ve işbirliği yaparak puanlarını yükseltebilecek tedarikçilere odaklanmayı hedefliyoruz.

K082012-SURDURULEBILIRLIK WEB BANNER SLIDER_1640x1044-29.jpg

YAZIYI PAYLAŞ