En güncel ve çevre dostu teknolojilerle kurduğumuz Tire Entegre Tesislerimizde yüksek enerji verimliliğinin yanı sıra doğal kaynakların verimli kullanımı da hedeflenmiştir.

Sütaş Grubu olarak yatırımlarla büyümemiz önceliklerimiz arasında yer alır. Sütten kazandığımızı yine süte yatırma stratejimiz doğrultusunda 2016 yılı sonu itibariyle Tire Entegre Tesislerimizi faaliyete geçirdik.

İzmir Tire’de 80 milyon dolar yatırımla kurulan Sütaş Tire Entegre Tesislerimiz bünyesinde, süt ve süt ürünleri fabrikası, yem fabrikası, geri kazanım ve enerji üretim tesisi ile organik ve organomineral gübre tesisi yer alıyor.

Sadece üretim faaliyetlerimizle değil, bölgede yarattığımız istihdam ile de Tire bölgesinin sosyo-ekonomik dönüşümüne katkıda bulunuyoruz. 8.000 süt üreticisi aileye yılda 420 milyon TL düzenli gelir sağlıyoruz. Günde 1.000 ton süt alımımız, yılda 100.000 dekarda 125 milyon TL değerinde bitkisel üretimi gerekli kılıyor. Süt toplama, mamul sevkiyatı, yem hammadde temini ve dağıtımı için toplam 150 araçlık bir filo kullanıyoruz.

En güncel ve çevre dostu teknolojilerle kurduğumuz Tire Entegre Tesislerimiz’de yüksek verimli ısıtma ve soğutma sistemleri, yüksek verimli elektrik motorları ve LED aydınlatma sistemleri kullanılmış olup bu sayede yüksek enerji verimliliğinin yanı sıra, doğal varlıkları verimli kullanımı da hedeflenmiştir.

Süt fabrikamızın buhar ihtiyacının %70'i, elektrik ihtiyacının ise %117'si yenilenebilir enerji ile üretilmektedir. Üretim ekipmanlarımız, kendi mühendislerimiz ve yerli iş ortaklarımız tarafından geliştirilmiştir.

YAZIYI PAYLAŞ