Ortak değer yaratmak anlayışımızla, ülkemizin dört bir tarafında yaptığımız yatırımlar ve değer zincirimizin içindeki paydaşlarımız ile ekonomik ve toplumsal refahı geliştirmek için çalışıyoruz. 

Beslenmemiz için ihtiyaç duyduğumuz temel besin öğelerinin kaynağı olan süt, yüksek ekonomik değer yaratan bir gıdadır. Süt hayvancılığı da tarım sektöründe aylık düzenli gelir getiren bir kaynak ve kolay nakde çevrilebilir olması sayesinde de yüksek finansal esnekliği olan bir yatırımdır. Bu yatırım süt üretiminin yanı sıra reel servet artışı ve sermaye birikimi yaratarak, tarım kesiminde göçün önüne geçmede ve yerel ekonomiyi güçlendirmede önemli bir rol oynar.

“Çiftlikten Sofralara” entegre iş modelimizde, yem, süt ve enerji tesislerimizde çalışanların yanı sıra, yem bitkisi ve hammaddelerini üretenler, süt üreticileri, malzeme tedarikçileri, hammadde ve ürünlerimizi taşıyan ve dağıtanlar gibi toplumun çeşitli kesimlerinden yüz binlerce kişiyle birlikte değer yaratır, gelir ve istihdam sağlarız.

Ürünlerimizi, 29 bölge müdürlüğümüz ve 92 bayimiz aracılığıyla, 3.000 kişiyi aşan satış ekibimiz ile Türkiye’nin dört bir yanındaki 160.000 satış noktasına ulaştırırız.

İhtiyaçlarımızı yerel tedarikçilerden karşılamayı amaçlayarak yerel ekonomiye katkı sağlarız. 2019 yılı satın almamızın %99’unu yerel tedarikçilerden yaptık. Böylece tüm tedarikçilerimize yaptığımız 3,6 milyar TL’nin üzerindeki ödemenin büyük bölümünün yerelde kalmasını sağladık.


En önemli tedarikçilerimizden olan, on binlerce süt üreticisine düzenli gelir sağlayarak, onların sosyal güvenlik sistemine dahil olmalarına katkıda bulunuyoruz. Ayrıca sistemli eğitim ve bilgilendirmelerle üreticilerimizin gelişimlerini, ürettikleri süt miktarı ve kalitesiyle elde ettikleri geliri artırmalarını destekliyoruz.

aksaray entegre tablo 01 TUR.png

YAZIYI PAYLAŞ