Geri dönüşümün çevre ve gelecek için öneminin bilincindeyiz. "Sıfır atık hedefi" yaklaşımımızla atıkları azaltmak, ayrıştırmak ve dönüştürmek için çeşitli uygulamalar yapıyoruz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 12 Temmuz 2019 tarihli Sıfır Atık Yönetmeliğine uygun olarak bütün tesislerimiz Ağustos 2020 yılı itibarıyla Sıfır Atık Temel Belgesine sahiptir. 

Hâlihazırda tüm ambalaj malzemelerimizin %80’i tamamıyla geri dönüştürülebilen malzemelerden, kalanı  ise kağıt karton ağırlıklı kompozit ambalajlardan oluşuyor. Kompozit ambalajlar, sorumlu orman yönetimi uygulamalarına uygun olduğu belgelendirilen FSC® sertifikasyonuna sahiptir.

Ambalajlarımızda kullanılan malzemeleri azaltmak için Ar-Ge çalışmaları yürütüyoruz. 2020 hedefimiz kapsamında, 2016 yılından bu yana toplamda  1445,5 tonluk ambalaj malzemesi azaltımı gerçekleştirdik. Piyasaya sunulan ürünlerimizin ambalajlarının geri toplama ve geri kazanımını yetkilendirilmiş kuruluşlarla birlikte gerçekleştiriyoruz.

Tarımsal faaliyetlerimiz, hayvancılık faaliyetlerimiz ve süt üretim faaliyetlerimiz sonucunda oluşan organik atıklarımızı doğal enerji tesislerinde enerjiye ve gübreye dönüştürüyor, çevreye verdiğimiz atıkları asgariye indiriyoruz.

Organik atıklarımızı gübre ve enerjiye dönüştürerek faydalı hale getiriyoruz. Geri dönüştürülebilir nitelikteki tüm atıklarımızın, yetkilendirilmiş kuruluşlarca dönüştürülmesini sağlıyoruz.

YAZIYI PAYLAŞ