Tüketicilerin sağlıklı tercihler yapmalarına yardımcı olmak için üzerimize düşeni yaparız. Mevzuatta belirlenen, sağlıklı beslenme ve gıda güvenliği açısından önem arz eden, gıdanın niteliğine ve üretimine ilişkin bilgileri, etiketlerimizde tüketicilerimiz ile paylaşırız.

Ambalajlarımızın üzerinde yer alan etiket bilgileri sadece mevzuatın öngördüğü̈ zorunlu bilgilendirmelerden oluşmaz. Beslenme etiketlemesi zorunlu olmayan ürünlerimizde de besin öğelerini beyan ederek tüketicilerimizin ve müşterilerimizin ürün hakkında daha fazla ve daha açık bilgilendirilmesini sağlarız. 

Süt ve süt ürünleri kalsiyum açısından doğal olarak zengin kaynak niteliğinde bir besin grubudur. Bu nedenle 100 g, 100 ml, bir porsiyon veya bir paketin tüketilmesi sonucu, günlük kalsiyum ihtiyacının ne kadarının karşılanacağına ilişkin bilgilere ürünlerimizin ambalajlarında yer veririz.

Bütün gıda ürünlerinde, son tüketim tarihinin ambalaj üzerine yazılması zorunludur. Sütaş’ta, diğer markalardan farklı olarak, ambalaj üzerinde üretim tarihi bilgisine de yer veriyoruz. Böylece müşterilerimizin raf ömrü̈ kısa ürünlerin tazeliği ve dayanıklılığı konusunda daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlıyoruz.

Tüketici hattı

En önemli denetçilerimiz, günde 6,5 milyon ürünümüzün buluştuğu tüketicilerimizdir. Tüketici ve müşteri geri bildirimlerinin yönetiminden Sütaş Danışma Hattı sorumludur. Danışma Hattı, aldığı tüm geri bildirimleri “paydaş memnuniyeti” yaratacak şekilde etkin olarak ve en geç 24 saat içinde değerlendirir, cevaplar ve geri bildirimlerden kaynaklanan iyileştirmeleri yönetir; gerçekleştirilen sistematik faaliyetlerin dokümantasyonunu sağlar.

Geri bildirimler e-posta, 444 4 SÜT (788) hattı, santral telefonları, Sütaş web sitesi (Web sitemizde bulunan öneriler/uyarılar bölümü), faks, posta ve/veya internet siteleri (www.sikayetvar.com, facebook, twitter, instagram vb.) yoluyla gelebilmektedir.K082012-SURDURULEBILIRLIK WEB BANNER SLIDER_1640x1044-25.jpg

YAZIYI PAYLAŞ