Ar-Ge merkezimizde 2017 yılında 59 proje tamamlandı, 55 proje devam ediyor.

Anadolu topraklarının binlerce yıllık geçmişinden gelen süt kültürünü sahiplenerek, işimizin ustası olmaya, bilim ve teknolojinin rehberliğinde uzmanlığımızı sürekli geliştirmeye çalışıyoruz. Böylece, doğal lezzetleri geleceğe taşımayı, bizden sonraki nesillerin de bizim gibi, doğal lezzetler ile büyümelerini sağlamayı, sorumluluğumuz olarak kabul ediyoruz.

Sütaş olarak hedefimiz müşterilerimize en kaliteli, yenilikçi ve en rekabetçi ürünleri sunarak alanında lider ve öncü olmak. Bu amaçla teknoloji geliştirmeye, Endüstri 4.0 ve dijital dönüşüm uygulamalarına önem veriyoruz. Tesislerimizde kullandığımız birçok yazılım, makine ve üretim ekipmanı, kendi mühendislerimiz tarafından tasarlanıyor ve Türkiye’de üretiliyor.

2016 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanan Türkiye’nin süt ve süt ürünleri sektöründeki ilk 
Ar-Ge merkezini kurduk.

42 kişilik kadrosu ile merkezimiz, sadece yeni ürün ve süreçleri geliştirmekle kalmayıp, aynı zamanda yeni üretim tekniklerinin bulunması ve mevcut üretim tekniklerinin geliştirilmesi, işletmede verimliliğin artırılması çalışmalarını da yürütür. Ar-Ge Merkezi olarak, 2016 yılında 7 faydalı model ve 10 patent, 2017 yılında 13 faydalı model, 8 patent ve 1 tasarım tescili aldık.

Ürün geliştirme çalışmaları kadar, üretim hattında robot tasarımı, otomasyon sistemleri, organomineral gübre üretimi gibi araştırma, geliştirme ve uygulama projeleri de Merkezin çalışmalarında önemli yer tutar. Merkezimizde 2017 yılında 59 proje tamamlanmış, 55 proje devam etmektedir.

Ürün geliştirme sürecimiz tüketicilerimizin bugünkü̈ beslenme ve sağlık ihtiyaçları ile beklentilerini karşılamayı hedefler. Dünyadaki tüketici trendlerini takip eder, müşteri ve tüketicilerimizin ürün ve hizmetlerimizle ilgili danışma hattımıza ilettiği geri bildirimleri kullanmaya önem veririz.

Üretim süreç, teknik ve teknolojilere ilişkin geliştirme ve verimlilik çalışmalarında, Grubumuzun tüm çalışanlarının fikir ve deneyimlerine başvurarak kurum içi inovasyonu temin ederiz.

Yalın Yönetim uygulamaları ve Sütaş Öneri Sistemi ile tüm çalışanlarımızın çalışma ortamı ve iş süreçleri hakkında öneri ve fikirlerini paylaşmalarına olanak sağlarız. Kurum içi inovasyonu teşvik eder, iş süreçlerini iyileştirir, katılımcı bir yönetim süreci oluştururuz.

YAZIYI PAYLAŞ