etik-şirket-ödülü.png

Sütaş, Etik Değerler Merkezi Derneği’nin (EDMER) etik ve iş ahlakı farkındalığı yaratmak, etik bilincini yaygınlaştırmak, gençlere örnek olacak şirket ve yöneticileri ödüllendirmek amacıyla düzenlediği “ETİKA 2016” yarışmasında “Türkiye’nin En Etik Şirketleri”nden biri seçildi.

Süt ve süt ürünleri sektörünün lider markası Sütaş, Etik Değerler Merkezi Derneği’nin (EDMER) etik ve iş ahlakı farkındalığı yaratmak, etik bilincini yaygınlaştırmak, gençlere örnek olacak şirket ve yöneticileri ödüllendirmek amacıyla düzenlediği “ETİKA 2016 Türkiye’nin En Etik Şirketleri” yarışmasının kazananları arasında yer aldı. Etik Değerler, Etik Kültür, İtibar Yönetimi, Kurumsal Yönetim, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Liderlik, Uyum Yönetimi, Yaratıcılık ve Önderlik başlıkları üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda Sütaş, “ETİKA 2016 Türkiye Etik Ödülü”ne layık görüldü. 

Düzenlenen törende ödülü Sütaş Yönetim Kurulu Üyesi ve Etik Komitesi Başkanı Duygu Yılmaz, EDMER Kurucu Onursal Başkanı Bülent Şenver’den teslim aldı. 

Duygu Yılmaz, ödülle ilgili, “Bugün, büyük ve itibarlı bir kurum, güçlü bir marka olmamızın arkasında, kurulduğumuz günden bu yana oluşturduğumuz değerlerimiz, iş yapış biçimimiz ve etik kurallarımız; kısaca Sütaş kültürümüz var. Aldığımız ödül, sürdürülebilir başarımızın güvencesi olduğuna inandığımız bu kültürün yayılması için yaptığımız çalışmaların ne kadar doğru olduğunu bizlere gösterdi. Bundan sonra da çalışanlarımıza ve toplumumuza karşı sorumluluk bilinciyle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

YAZIYI PAYLAŞ